Ką tik nuplautas ir nublizgintas naudotas krautuvas blizga visu gražumu, kaina teisinga - tai iš tiesų puikus pirkinys už gerą kainą. Ar tikrai? Įsigyjant naudotą šakinį krautuvą kruopšti patikra daug svarbesnė nei perkant naują transporto priemonę.
Kas žino, kiek kilometrų jis jau nuvažiavo, kaip stipriai nusidėvėjo ir kokie gedimai slypi po kėbulu?
Jums padės mūsų paruoštas naudoto krautuvo pirkimo kontrolinis sąrašas. Remdamiesi naujais kriterijais galite nuodugniai patikrinti transporto priemonę.
Pirmiausia turite užduoti sau svarbų klausimą: Ar krautuvas iš tikrųjų Jums yra tinkamas? Ar jis iš viso atitinka vietos sąlygas? Nepamirškite pravažiavimo aukščių ir darbinių koridorių pločių! Patarimas: Tegul tai patikrina specialistas!
Tada patikrinkite gaminio lentelę ir liekamosios keliamosios galios diagramą. Ar jos tinkamai pritvirtintos? Ar jos tikrai priklauso esamam stiebui ir priedams? Dalys arba visas stiebas gali būti pakeisti.
Taip pat turite gauti naudojimo instrukciją. Joje tinkama kalba turi būti pateikti visi lipdukai ir įspėjamieji nurodymai. Ar yra galiojanti ir jokių trūkumų nenurodanti FEM tikrinimo ataskaita, patvirtinanti, kad krautuvas buvo patikrintas remiantis nelaimingų atsitikimų prevencijos reikalavimais?
Viena yra patikrinti šakinį krautuvą, kita - jį išbandyti. Patikrinkite, kaip krautuvas veikia! Transporto priemonės su vidaus degimo varikliu patikrą pradėkite nuo šaltojo užvedimo: Ar išmetama daugiau dūmų?
Speciali patikra būtina ir stiebui: Patikrinkite, ar tarp stiebo profilių ir šakių laikiklių nėra tarpo! Ar apkrovos veikiamas stiebas ir šakės palinksta?
Toliau rekomenduojame atidžiai apžiūrėti šakes ir jų laikiklius, ar nėra ant jų įtrūkimų. Turi būti visi fiksatoriai ir jie turi sklandžiai veikti. Šakių lenkimo vietoje išmatuokite storį!
Patikrinkite vairavimo mechanizmą! Ar krautuvas juda stabiliai?
Taip pat ir stabdžiai turi būti nepažeisti ir vienodai veikti abiejose pusėse. Ar veikia stovėjimo stabdys?
Dabar patikrinkite apšvietimą. Ar veikia visos lempos ir žibintai? Kabeliai ir jungtys turi būti techniškai tvarkingos būklės, apšvietimo korpusai sausi.
Kita patikra, jeigu įsigyjamas elektrinis krautuvas: akumuliatoriaus būklė. Žali ir balti kristalai ant polių indikuoja sulfatizaciją, o į išorę išsigaubę elementai žymi didelį nusidėvėjimą. Dėl abiejų priežasčių akumuliatorius gali sugesti.
Padangų nusidėvėjimas visuomet yra svarbus. Patikrinkite padangas! Ar jos pažeistos? Ar yra įpjovimų arba įtrūkimų? Ar dar galima aiškiai atpažinti nusidėvėjimo žymę (padangų nusidėvėjimo rodmenį)?
Dabar kėbulo eilė. Ar matosi rūdžių pažeistų vietų? Randate įlenkimų ar deformacijų? Nepamirškite: garantija. Sužinokite, kokią garantiją Jums siūlo pardavėjas, ir paklauskite: Kaip ilgai ir kokiems požymiams/kokioms dalims/kokiai įrangai ji galioja?
Krautuvo išbandymas pardavėjo teritorijoje neprilyginamas išbandymui jo naudojimo vietoje. Optimalu, jei pardavėjas leidžia transporto priemonę išbandyti Jūsų teritorijoje. Taip geriausiai patikrinama krautuvo būklė.